Site Rengi


Şarküteri Dolabı Arızası

Şarküteri Dolabı Arızası

Şarküteri Dolabı Arızası

Şarküteri Dolabı Arızası , Asla gaz veya benzeri temizlik ekipmanı olarak kullanmayın.

Temizleme prosedürüne başlamadan önce ürünün fişini çıkarmanızı öneririz.

Temizlik için keskin, aşındırıcı aletler, sabun, ev temizlik maddeleri, deterjanlar veya cilalar kullanmayın.

Buzdolabının içini temizlerken ılık suyla silin ve iyice kurulayın.

Bir çay kaşığı sodyum bikarbonatın yarım litre suda çözülmesiyle elde edilen solüsyona batırdıktan sonra, dolabın içini iyice sıkılmış bir bezle silin ve daha sonra kurulayın.

Aydınlatma ve diğer elektrik alanları ile binalara su girmesini önleyin.

Buzdolabı uzun süre kullanılmayacaksa, gücü kapatın, içindeki tüm yiyecekleri çıkarın, temizleyin ve kapısını kıyık bırakın.

Kapı contasının temiz olduğunu ve üzerinde kap bulunmadığını düzenli olarak kontrol edin.

Kapı kalaslarını çıkarmak için hepsini çıkarın ve tabanı çıkarın.

Buzdolaplarımızın üretiminde koku kullanılmamaktadır. Ancak yiyeceklerin uygun olmayan saklama koşulları ve buzdolabının iç kısmının yanlış temizlenmesi nedeniyle koku sorunları ortaya çıkabilir.

Ürünleri temiz tutmak önemlidir. Şarküteri Dolabı Arızası Bunu yapmak için buzdolabının her 15 günde bir karbondioksit ile temizlenmesi gerekir. Asla deterjan veya sabun kullanmayın. Kalıntılar vb. Koku kokuya neden olabilir.

Yiyecekler kapalı kaplarda saklanmalıdır. Ağzı açık bırakılan yiyeceklerdeki mikroorganizmalar dolapta kokuya neden olabilir.

Şarküteri Dolabı Arızası Bozulan yiyecekler asla buzdolabında saklanmamalıdır.

Çay, en iyi bilinen koku reseptörlerinden biridir. Açık hidroksil (OH), çayda kateşin molekülleri ile son bulur ve koku salan ve kötü kokuları gideren uçucu organik bileşikleri yakalar.

Demlenen tepüreyi ağzı açık bir kaba alıp buzdolabına koyun ve en az 12 saat sonra buzdolabına koyun. Çay kütlesini buzdolabında 12 saatten fazla tutarsanız, kokuya neden olan organizmaları topladığı için koku kaynağı olabilir ve atılması gerekir.

Kızartma yağı veya yemeklik yağ kaselerini buzdolabına açık bir kapta koymayın, bu buzdolabının üstündeki plastiğe zarar verir. Yağ dökülürse, alanı hemen ılık suyla temizleyin ve kurulayın.

Yukarıda anlatmaya çalıştığınız sorunlara dikkat ederseniz, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde buzdolabı kullanabilirsiniz. En önemlisi de yazdığımız uyarılar olası sağlık yan etkilerinin ortadan kaldırılmasında önemlidir.

09 Eylül 2021
720 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?