Bes Soğutma Sistemleri https://www.bessogutma.com Bes Soğutma Sistemleri,Endüstriyel Soğutma,Soğuk Hava Depoları,Merkezi Soğutma Sistemleri,Dolap, Panel ,Soğutma Sistemleri,Servis, İmalat Sun, 31 May 2020 06:01:54 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 https://www.bessogutma.com/wp-content/uploads/2020/05/favicon-100x100.png Bes Soğutma Sistemleri https://www.bessogutma.com 32 32 Soğutma Sistemleri https://www.bessogutma.com/genel/sogutma-sistemleri.html https://www.bessogutma.com/genel/sogutma-sistemleri.html#comments Fri, 08 May 2020 23:22:32 +0000 https://www.bessogutma.com/?p=64 Soğutma Sistemleri, Endüstriyel Soğutma Sistemleri, Endüstriyel Şoklama, Şoklama Soğutma Grupları, Şoklama Grupları, Şoklama Odaları, Şoklama Cihazları, Şoklama Ünitesi, Merkezi Soğutma Sistemleri, Bireysel Sistemler, Soğutma Grupları, Soğuk Hava Depoları, Soğuk Depo Panelleri, Soğuk Oda Kapıları, Soğuk Oda Aksesuarları, Dolap Soğutma Sistemleri, Panel Soğutma Sistemleri, Soğutma Ekipmanları, Gıda Soğutma Dolapları, Saklama Endüstri Ekipmanları, Zeytin Teşhir Dolapları, Turşu Teşhir Dolapları, Peynir Teşhir Dolapları, Pasta Teşhir Dolapları, Salatalık Hazırlık Dolabı, Pizza Hazırlık Dolapları, Empero Pizza Hazırlık Dolabı, Market Reyonları, Buz Makinası, Reyon Dolapları, Şarküteri Dolapları, İçecek Dolapları, Sütlük Dolapları, Zeytin Teşhir Pasta Dolapları, Pasta Teşhir Tezgah Dolapları, Morg Üniteleri, Soğutma Servisi, Soğutma İmalatı

The post Soğutma Sistemleri appeared first on Bes Soğutma Sistemleri.

]]>
Soğutma Sistemleri

Soğutma Sistemleri, Bes Soğutma Endüstriyel Ticari Soğutma ve Havalandırma Sistemleri sektöründe 18 yıllık deneyimi ile Türkiyenin önde gelen tasarımcı, imalatçı ve ihracatçı firmalarından birisidir.

Soğutma Sistemleri Üretimini yaptığımız sistemler:

 • Merkezi Soğutma Sistemleri (Çoklu kompresör paketleri)
 • Şoklama (- 45) döner, et, süt ürünleri, su ürünleri, unlu mamüller şoklama sistemleri için soğutma cihazları, şoklama odaları
 • Soğuk hava odaları (komple soğutma grupları ile birlikte)
 • Modüler panel soğuk odalar ve kapıları
 • Paket tip soğutma grupları
 • Bağımsız soğutma üniteleri
 • Evaporatörler ve kondenserler
 • Gıdaya üretim tesislerine yönelik özel zemin malzemeleri
 • Market reyonları & ilgili tüm mühendislik – danışmanlık, montaj ve servis hizmetleri

Ürün ve hizmetlerimizin tamamı Türkiyede sektörel bazda 10 yıldır tercih edilmektedir.

Servis ve Bakım

Endüstriyel Soğutma Sistemlerinde Bakım ve Teknik Servis Hizmetleri

Bes soğutma olarak; endüstiryel soğutma cihazları gerek tasarımları gerekse hükmettikleri hacimlerin ihtiyaçlarına göre günde 24 saat çalışmak üzere tasarlanmış cihazlardır.Tüm çalışan parçalar gibi soğutma sistemini oluşturan parça ve ekipmanların belirli bir çalışma ömürleri vardır. Soğutma grupları çeşitli isimlerle adlandırılsalar dahi aynı temel parçalardan oluşmakta bunların yanı sıra ihtiyaç durumuna göre çeşitli ilave parçalar eklenmektedir.Her ne şekilde olursa olsun aynı prensiple hareket etmekte ve zamanla çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır.ortaya çıkan sorunlar kimi zaman MEKANİK kimi zaman ELEKTRİK kaynaklı problemler olarak karşımıza çıkmakla beraber birbirini tetikleyerek sistemin işleyişini durdurmakta böylece gerek iklimlendirilen ortam gerek soğutulacak mekanlarda konfor ve ürün konusunda çeşitli sıkıntılar meydana gelmektedir.
Soğutma sistemlerinin işleyişinin önem arz ettiği durumlarda sistem işleyişinin sekteye uğramaması için çeşitli bakım ve koruyucu önlemleri gerçekleştirmek mümkündür bunlar aşağıdaki gibi özetlenebilir

Soğutma Sistemleri Koruyucu Bakım

Soğutma sistemlerinin ilk işletmeye alınmasından itibaren AYLIK veya kullanım durumlarına göre SEZONLUK bakımlar şeklinde yapılabilen KORUYUCU BAKIM yöntemiyle sistem bakım periyoduna göre sürekli kontrol altında tutulmakta eskiyen, ekonomik ömrünü dolduran ve çeşitli nedenlerle yenilenmesi gereken parçalar ve ekipmanlar işletme sahibine düzenli raporlar şeklinde sunularak olası arızaların önüne geçilmekte ve sorunun kaynağı daha önceden tahmin edilebildiği için en kısa sürede sorun giderilerek sistemin işleyişi güvence altına alınmaktadır.

Soğutma Sistemleri Genel Bakım:

Genel sistem bakımlarında müşteri isteğine bağlı olarak dönemsel olarak gözden geçirilmekte çalışma performansı ve ekipmanların işleyişi hakkında çeşitli kontroller yapılarak raporlar sunulmakta gerekli görüldüğü taktirde onarım ve parça değişimi işlemi yapılmaktadır.

Bakım Esnasında Yapılan İşlemler:

Soğutma sistemlerinde bakım yapılırken çeşitli temel işlemler gerçekleştirilir bunlar şu şekilde özetlenebilir:

 1. Kondenser ve evaporatör bakım temizlik işlemleri
 2. Elektrik voltaj ve akım ölçümleri
 3. Kondenser ve evaporatör filtrelerinin temizlenmesi/değişimi
 4. Sistem yağlaması,yağ viskozitesi asitlenme gibi değerlerin ölçümleri
 5. Sistem içerisinde gaz akışı ve filtrelerin kontrolü (dryer,kartuşlar)
 6. Mekanik aksamın kontrolü
 7. Elektrikli aksamların kontrolü ve testleri
 8. Soğutucu akışkan kontrolü
 9. Sistemi oluşturan boru tesisatları izolasyon kablo ve devre elemanlarının kontrolü
 10. Sistem işleyişine göre hazırlanacak raporlar vasıtasıyla gerekli görülen parça ve aksamların değişimi tadilatı ve tamiratı yapılarak minimum maliyetle sistemin işleyişi kontrol altına alınmaktadır.

Gerekli bakımlar müşteri isteğine bağlı olarak bir defaya mahsus olabileceği gibi aylık dönemsel ve yıllık bakım periyodları şeklinde olabilmektedir dönemsel bakımlarda bakım sözleşmeleri imzalamak en mantıklı seçenek olarak ortaya çıkmaktadır bakım sözleşmeleri işletmede bulunan cihaz sayısı ve cihaz özelliklerine göre çeşitli kapsam ve maliyetlerde hazırlanabilmektedir. Bakım sözleşmeleri sayesinde sistemeen kısa sürede müdahale edilmektedir.

ÜRÜNLERİMİZ

 • Soğutma Grupları
 • Soğuk Depo Panelleri
 • Soğuk Oda Kapıları
 • Soğuk Oda Aksesuarları
 • Market Reyonları
 • Buz Makinası
 • Konteyner

Soğutma Grupları

 • Merkezi Sistemler

Bes soğutma firmamız merkezi soğutma sistemi, enerji tasarrufu ve montaj kolaylığı sağlayan en etkin soğutma sistemidir.

Merkezi Soğutma Sistemleri
Merkezi Soğutma Sistemleri

Bu sistemin üstün yanları şu şekilde sıralanabilir ;

Enerji tasarrufu sağlar : Her bir soğutma noktasından gelen soğutma ihtiyaçları sinyalleri için her defasında yeni bir kompresör devreye girmeden o an çalışan kompresör/kompresörlerin mevcut kapasitesinden faydalanılır. Bu sayede kompresörlerin ilk hareketindeki kalkış akım sarfiyatları azaltılır ve takribi olarak %20 – %30 arasında bir elektrik tasarrufu sağlanır. Bu esasta sistem kendisini 4-5 yılda amorti eder.
Montaj kolaylığı sağlar : Bireysel sistemde, soğutucular ile her soğutma grubuna (condensing unit ) çekilen boru hatları yoğun-karmaşık bir tesisat oluşturur. Merkezi sistemde ise ana hattan soğutuculara alınan branşmanlarla tesisat daha basitleştirilmiştir. Bu tesisatın inşası ve daha sonra muhafaza edilmesi merkezi sistemde daha kolaydır.

Uygulama kolaylığı : Küçük kapasiteli bireysel soğutma gruplarında uzun tesisatlar – basınç kayıpları dolayısıyla-soğutma enerji kaybına sebep olur. Bu sakıncası dolayısıyla -ekonomik olmadığı için-uygulama zorluğu olan tesisat mesafeleri merkezi sistemde sorun değildir. Sistem bir bütün halinde dizayn edilerek söz konusu soğutma enerji kaybı bertaraf edilir.

Teknolojik üstünlük : Merkezi Soğutma Sisteminde bütün kompresörler ve bütün kondanser fanları, elektronik ve mekanik kontrol üniteleri vasıtasıyla birbirlerini yedekleyerek ve ihtiyaca göre sıralı olarak çalışırlar. Elektronik kontrol ünitesi tarafından kompresörlerin çalışma saatleri eşitlenecek şekilde devreye alınır ve cihaz ömürleri arttırılır. Ayrıca bireysel soğutma sisteminde, ek maliyet dolayısıyla tatbik edilemeyen mekanik emniyet zinciri tatbik edilerek kompresörler çeşitli arızalara karşı birkaç kademede korunur.

İzlenebilme özelliği : Merkezi Soğutma Sistemi, bilgisayarda uzaktan izleme (monitoring), soğutma / basınç değerlerinin kaydedilmesi ve modem vasıtasıyla uzaktan kumanda edilme (supervising) sistemlerine kolaylıkla geçiş yapılabilecek şekilde imal edilir.

 • Bireysel Sistemler
 • Endüstriyel Şoklama

Gıda Soğutma & Saklama Endüstri Ekipmanları

Soğutma Dolapları

Market Dolapları
Dik Tip Dolaplar
Tezgah Altı Dolaplar
Vitrin Dolapları
İmalat Dolapları
Reyon Dolapları
İçecek Ve Teşhir Dolapları
Şarap Dolapları
Şarküteri Dolapları
Balık Teşhir Dolapları
Manav Dolapları
Promosyon Buzdolapları
Pizza ve Salata Hazırlık Dolapları
Çiğ Köfte Dolapları
Waffle Dolapları
Sushi Dolapları
Meşrubat Soğutma Üniteleri
Su Soğutma Üniteleri
Şarap Soğutma Üniteleri
Turşu/Zeytin Dolabı
Şişe Soğutucular
Soğutmalı Zeytin ve Reçel Dolabı
Soğutmalı Peynir Dolabı
Kebap Vitrini
Soğuk Meze Dolapları
Kasap Dolapları
Restaurant Dolapları
Lokanta Dolapları
Yumurta Dolabı

————————————

Market Dolapları Modelleri

Reyon Dolapları
Sütlük Dolapları
Dikey Derin Dondurucular
Havuz Dolapları
Havuz Tip Derin Dondurucular
Et Yaşlandırma Dolapları
İçeçek Dolapları
Dry Aged Et Dinlendirme Dolapları
Peynir Reyonu
Market Raf Sistemleri
Donuk Reyonlar,
Şişe Soğutucuları,

————————————-

Reyon Dolabı Modelleri

Bombe Camlı Teşhir Dolabı
Düz Camlı Teşhir Dolabı
Eğik Camlı Teşhir Dolabı
Borulu Tip Teşhir Dolapları
Self Servis Teşhir Dolapları
Çikolata Teşhir Reyonları
Meyve Teşhir Reyonları
Sebze Teşhir Reyonları
Pasta Teşhir Reyonları
Unlu Mamüller Teşhir Reyonları
Salata Teşhir Reyonları
Soğuk Meze Teşhir Reyonları
Waffle Hazırlık ve Teşhir Reyonları
Kumpir Hazırlık ve Teşhir Reyonları
Pazar Reyonları

Sütlük Dolabı Modelleri

Sütlük Reyonu
Soğuk Hava Depoları
Sütlük ve Reyon Dolapları
Market Sütlük Dolapları
Dört Kapaklı Sarı Sütlük Dolabı
Sürgü Kapılı Sütlük Dolabı
Altı Kapaklı Sütlük Dolabı
Sürgü Kapılı Doğal Taşlı Sütlük Dolabı
Blok Kapaklı Doğal Taşlı Sütlük Dolabı
Beş Kapılı Siyah Sütlük Dolabı
Dört Kapılı Bakır Yazılı Sütlük Dolabı
Sürgü Kapılı Blok Raflı Sütlük Dolabı
Apella Zero Sütlük Dolapları
Diamon Sütlük Dolapları
Apella Sütlük Dolapları
Vega Sütlük Dolapları
Junan Sütlük Dolapları
Mina Sütlük Dolapları
Saron Sütlük Dolapları
Apella Fv Sütlük Dolapları

Dikey Derin Dondurucu Modelleri

Apella LT Dikey Derin Dondurucular
Megaron Dikey Derin Dondurucular
Mina LT Dikey Derin Dondurucular

Havuz Dolabı Modelleri

Amor Havuz Dolapları
Pallas Havuz Dolapları

Havuz Derin Dondurucu Modelleri

Et Yaşlandırma Modelleri

Ponos Et Yaşlandırma
Dry Aged Beef

Balık Dolapları

Restaurant Tip Balık Vitrinleri
Balık Reyon Dolapları
Balık Teşhir Reyonları
Balık Teşhir Dolapları
Balık Soğuk Hava Deposu
Balık Tezgah Dolapları
Balık Saklama Dolapları

Manav Dolapları

Manav Reyonları
Manav Sütlük
Manav Tezgah

###########################

Pastahane & Cafe Dolapları

Pastahane Dolapları
Dondurma Dolapları
Cafe Dolapları
Tatlı Dolapları
————————–

Pastahane Dolapları

Vitrin Tip Yaş Pasta Dolabı
Soğutmalı Pasta Reyonu
Soğutmalı Yaş Pasta Dolabı
Soğutmalı Pasta Sergileme Dolabı

###################

Kasap Dolapları

Et Reyonu
Piliç Reyonu
Üflemeli Amortisörlü Aslan Ayaklı Kasap Reyonu
Kasap-Et Dolabı
Şarküteri Kasap Dolabı
Üflemeli Kasap Dolabı
Amortisörlü Kasap Dolabı

###################

Şarküteri Dolapları

Amortisörlü Şarküteri ve Et Dolabı
Şarküteri Et Dolabı
Şarküteri Kasap Dolabı
Statik Soğutmalı Şarküteri
Soğutmalı Zeytin ve Reçel Dolabı
Soğutmalı Peynir Dolabı

###################

Buz Makinesi

Kar Buz Makinesi
Küp Buz Makinesi

###################

Soğutma Grupları

Kondanser Üniteleri
Merkezi Sistemler
Bireysel Sistemler
Endüstriyel Şoklama

—————————

Kondanser Üniteleri Modelleri

Split Tip Hermetik

Merkezi Sistem Modelleri

Pozitif Merkezi Sistem Orta ve Yüksek Basınç Scroll Kompresörlü
Pozitif Merkezi Sistem Orta ve Yüksek Basınç Semi-Hermetik Kompresörlü

###########################

Soğuk Hava Depoları

Soğuk Oda Paneli
Soğuk Oda Kapıları
Soğuk Oda Rafları
Soğuk Oda Aksesuarları
Soğuk Oda Uzaktan İzleme
Konteyner Soğuk Hava Deposu
Şarap Mahzen Odaları

—————————

Soğuk Oda Kapıları Modelleri

Menteşeli Kapılar
Monoray Sürgülü Kapılar
Sürgülü Kapılar
Tek ve Çift Kanatlı Servis (Bar) Kapıları

###########################

Soğutma Sistemleri

Endüstriyel Soğutma Sistemleri
Karbondioksit Transkritik Booster
Merkezi Soğutma Sistemleri
Monoblok Soğutma Sistemleri
Split Soğutma Sistemleri
Şoklama Ünitesi
Chiller Üniteleri
Kaskad Soğutma Sistemleri
CO2 Kondenser Ünitesi

###########################

Soğutma Cihazları

Hermetik Split Soğutma Cihazları
Yarı Hermetik Split Soğutma Cihazları
Şoklama Cihazları
Merkezi Soğutma Sistemleri

The post Soğutma Sistemleri appeared first on Bes Soğutma Sistemleri.

]]>
https://www.bessogutma.com/genel/sogutma-sistemleri.html/feed 7
Bes Soğutma https://www.bessogutma.com/genel/bessogutma.html https://www.bessogutma.com/genel/bessogutma.html#comments Wed, 06 May 2020 04:25:04 +0000 http://bessogutma.com/?p=1 Bes Soğutma Sistemleri Soğuk Hava Depoları Servis ve İmlatı Sektöründe 18 yıllık deneyimi ile Türkiye’nin önde gelen tasarımcı, imalatçı ve ihracatçı firmalarından birisidir. Bes Soğutma Endüstriyel Ticari Soğutma Soğuk Hava Depoları Servis ve İmlatı sektöründe 18 yıllık deneyimi ile Türkiye’nin önde gelen tasarımcı, imalatçı ve ihracatçı firmalarından birisidir. Soğutma Sistemleri Üretimini Yaptığımız Sistemler: Ürün ve …

The post Bes Soğutma appeared first on Bes Soğutma Sistemleri.

]]>
Bes Soğutma Sistemleri

Soğuk Hava Depoları Servis ve İmlatı

Sektöründe 18 yıllık deneyimi ile Türkiye’nin önde gelen tasarımcı, imalatçı ve ihracatçı firmalarından birisidir.

Bes Soğutma Endüstriyel Ticari Soğutma Soğuk Hava Depoları Servis ve İmlatı sektöründe 18 yıllık deneyimi ile Türkiye’nin önde gelen tasarımcı, imalatçı ve ihracatçı firmalarından birisidir.

Soğutma Sistemleri Üretimini Yaptığımız Sistemler:

 • Merkezi Soğutma Sistemleri (Çoklu kompresör paketleri)
 • Şoklama (- 45) döner, et, süt ürünleri, su ürünleri, unlu mamüller şoklama sistemleri için soğutma cihazları, şoklama odaları
 • Soğuk hava odaları (komple soğutma grupları ile birlikte)
 • Modüler panel soğuk odalar ve kapıları
 • Paket tip soğutma grupları
 • Bağımsız soğutma üniteleri
 • Evaporatörler ve kondenserler
 • Gıdaya üretim tesislerine yönelik özel zemin malzemeleri
 • Market reyonları & ilgili tüm mühendislik – danışmanlık, montaj ve servis hizmetleri

Ürün ve hizmetlerimizin tamamı Türkiye’de sektörel bazda 10 yıldır tercih edilmektedir.

Bes Soğutma Sistemleri Servis ve Bakım

Endüstriyel Soğutma Sistemlerinde Bakım ve Teknik Servis Hizmetleri

Endüstiryel soğutma cihazları gerek tasarımları gerekse hükmettikleri hacimlerin ihtiyaçlarına göre günde 24 saat çalışmak üzere tasarlanmış cihazlardır.Tüm çalışan parçalar gibi soğutma sistemini oluşturan parça ve ekipmanların belirli bir çalışma ömürleri vardır. Soğutma grupları çeşitli isimlerle adlandırılsalar dahi aynı temel parçalardan oluşmakta bunların yanı sıra ihtiyaç durumuna göre çeşitli ilave parçalar eklenmektedir.

Her ne şekilde olursa olsun aynı prensiple hareket etmekte ve zamanla çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır.ortaya çıkan sorunlar kimi zaman MEKANİK kimi zaman ELEKTRİK kaynaklı problemler olarak karşımıza çıkmakla beraber birbirini tetikleyerek sistemin işleyişini durdurmakta böylece gerek iklimlendirilen ortam gerek soğutulacak mekanlarda konfor ve ürün konusunda çeşitli sıkıntılar meydana gelmektedir.

Soğutma sistemlerinin işleyişinin önem arz ettiği durumlarda sistem işleyişinin sekteye uğramaması için çeşitli bakım ve koruyucu önlemleri gerçekleştirmek mümkündür bunlar aşağıdaki gibi özetlenebilir

Soğutma Sistemleri Koruyucu Bakım

Soğutma sistemlerinin ilk işletmeye alınmasından itibaren AYLIK veya kullanım durumlarına göre SEZONLUK bakımlar şeklinde yapılabilen KORUYUCU BAKIM yöntemiyle sistem bakım periyoduna göre sürekli kontrol altında tutulmakta eskiyen, ekonomik ömrünü dolduran ve çeşitli nedenlerle yenilenmesi gereken parçalar ve ekipmanlar işletme sahibine düzenli raporlar şeklinde sunularak olası arızaların önüne geçilmekte ve sorunun kaynağı daha önceden tahmin edilebildiği için en kısa sürede sorun giderilerek sistemin işleyişi güvence altına alınmaktadır.

Soğutma Sistemleri Genel Bakım:

Genel sistem bakımlarında müşteri isteğine bağlı olarak dönemsel olarak gözden geçirilmekte çalışma performansı ve ekipmanların işleyişi hakkında çeşitli kontroller yapılarak raporlar sunulmakta gerekli görüldüğü taktirde onarım ve parça değişimi işlemi yapılmaktadır.

Soğutma Sistemleri Bakım Esnasında Yapılan İşlemler:

Soğutma sistemlerinde;

Bakım yapılırken çeşitli temel işlemler gerçekleştirilir bunlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Kondenser ve evaporatör bakım temizlik işlemleri
 • Elektrik voltaj ve akım ölçümleri
 • Kondenser ve evaporatör filtrelerinin temizlenmesi/değişimi
 • Sistem yağlaması,yağ viskozitesi asitlenme gibi değerlerin ölçümleri
 • Sistem içerisinde gaz akışı ve filtrelerin kontrolü (dryer,kartuşlar)
 • Mekanik aksamın kontrolü
 • Elektrikli aksamların kontrolü ve testleri
 • Soğutucu akışkan kontrolü
 • Sistemi oluşturan boru tesisatları izolasyon kablo ve devre elemanlarının kontrolü
 • Sistem işleyişine göre hazırlanacak raporlar vasıtasıyla gerekli görülen parça ve aksamların değişimi tadilatı ve tamiratı yapılarak minimum maliyetle sistemin işleyişi kontrol altına alınmaktadır.

Soğutma Sistemleri Gerekli bakımlar müşteri isteğine bağlı olarak bir defaya mahsus olabileceği gibi aylık dönemsel ve yıllık bakım periyodları şeklinde olabilmektedir dönemsel bakımlarda bakım sözleşmeleri imzalamak en mantıklı seçenek olarak ortaya çıkmaktadır bakım sözleşmeleri işletmede bulunan cihaz sayısı ve cihaz özelliklerine göre çeşitli kapsam ve maliyetlerde hazırlanabilmektedir. Bakım sözleşmeleri sayesinde sisteme en kısa sürede müdahale edilmektedir.

Soğutma Ekipmanları, Soğutma Sistemleri, Dolap soğutma sistemleri,Endüstriyel soğutma sistemleri,Merkezi soğutma Sistemleri,Mini soğutma sistemleri,Panel soğutma sistemleri,Soğutma Sistemleri,Soğutucu sistemleri

klima sistemleri, merkezi klima sistemleri, endüstriyel klima, soğutma sistemleri, ısıtma soğutma sistemleri, endüstriyel soğutma sistemleri, soğutma sistemi, soğuk hava deposu tesisi, araç soğutma sistemleri, ticari soğutma sistemleri, içecek soğutma, tavuk soğutma, buzlu su soğutma, medikal soğutma, kimyasal soğutma, meyve soğutma, dondurma soğutma, klimatik test odaları, soğutma tesisi, sebze soğutma, içecek soğutma, tavuk soğutma, buzlu su soğutma, medikal soğutma, kimyasal soğutma, meyve soğutma, dondurma soğutma, klimatik test odaları, soğutma tesisi, sebze soğutma, deniz ürünleri soğutma, tavuk soğuk hava deposu, dondurma soğuk hava deposu, kimyasal soğuk hava deposu, süt ürünleri soğutma, içecek soğuk hava deposu, sebze soğuk hava deposu, meyve soğuk hava deposu, medikal soğuk hava deposu, buzlu su soğutma merkezi

The post Bes Soğutma appeared first on Bes Soğutma Sistemleri.

]]>
https://www.bessogutma.com/genel/bessogutma.html/feed 1